Gol Bartosza Salamona, Cagliari wygrywa

Paolo Bona/Shutterstock
Obrońca Cagliari Calcio, Bartosz Salamon strzelił gola w spotkaniu siedemnastej kolejki Serie B przeciwko Virtusowi Lanciano. Jego drużyna pokonała na wyjeździe zawodników Roberto D'Aversy 3:1.

Polak zdobył gola na 2:0 w 34. minucie gry. Po szybko rozegranym rzucie rożnym, 24-letni obrońca wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i zaskoczył Angelo Casadeiego strzałem głową. Poza nim trafienia dla gości zaliczyli Andres Tello i Alberto Cerri. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Antonio Piccolo.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. Czerwoną kartką w 85. minucie gry, ukarany został Luca Di Matteo.

Dla Salamona był to dziesiąty występ w bieżącym sezonie drugiej ligi włoskiej. Wychowanek Lecha Poznań po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców.

Po wygranej, Cagliari zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma jeden punkt straty do prowadzącego w lidze, Crotone.