Gol i asysta Adriana Mierzejewskiego

Ostatnia aktualizacja: 11/02/16 21:00, Komentarzy: 3

0
3

Adrian Mierzejewski zdobył gola i zaliczył asystę w meczu 16. kolejki ligi Arabii Saudyjskiej. Jego drużyna, Al-Nassr Rijad przegrała na wyjeździe 3:4 z Najran SC.

Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców kwadrans po rozpoczęciu spotkania, poprawnie wykonując rzut karny, a pięć minut później zanotował asystę przy trafieniu Mohammeda Al-Bishiego. Gospodarze zdołali jednak odrobić straty, a 79. minucie gry decydującego gola zdobył Bismark Ferreira. Wychowanek Stomilu Olsztyn przebywał na boisku do 63. minuty spotkania.

Mierzejewski w bieżącym sezonie rozegrał jedenaście spotkań w lidze. Zdobył w nich sześć bramek.

Drużyna 29-letniego Polaka po porażce zajmuje szóste miejsce w tabeli. Ma 18 punktów straty do lidera, Al-Hilal Rijad. Najran SC dzięki wygranej opuścił strefę spadkową i jest na dwunastej pozycji w lidze.

*****

Najran SC - Al-Nassr Rijad 4:3 (2:3)
Bramki: Tozim 30, Eric 44, 68-karny, Bismark 79 - Mierzejewski 15-karny, Al-Bishi 20, Al-Sahlawi 45.