Gol i asysta Pedro w debiucie! Chelsea wygrywa

chelseafc.com
West Bromwich Albion przegrał u siebie z Chelsea Londyn 2:3 (1:3) w pierwszym niedzielnym spotkaniu trzeciej kolejki angielskiej Premier League. Pedro z golem i asystą został bohaterem spotkania.

Na The Hawtorns strzelanie rozpoczął sprytnym technicznym uderzeniem zza linii pola karnego Pedro Rodriguez. Pozyskany z Barcelony skrzydłowy dziesięć minut później także świetnie asystował przy trafieniu Diego Costy. To wtedy kibice Chelsea zaczęli gromko skandować na stadionie - "Czy widzisz to Manchesterze?"

Miejscowi szybko odpowiedzieli kontaktowym trafieniem Jamesa Morrisona, ale trzy minuty przed przerwą trzeciego gola dla przyjezdnych zdobył kolejnym płaskim strzałem Hiszpan Cesar Azpilicueta.

Kwadrans po zmianie stron, gdy podopieczni Jose Mourinho grali już w osłabieniu po czerwonej kartce Johna Terry'ego, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Morrison, ale do wyrównania ekipie z Birmingham nie udało się doprowadzić.

"The Blues" po premierowej wygranej w bieżącym sezonie awansowali na dziewiątą pozycję, natomiast "The Baggies" doznali drugiej porażki i zamykają stawkę.