Kapitalny debiut Teodorczyka w Anderlechcie. Gol i asysta! [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07/08/16 20:02, Komentarzy: 14

9
14

Anderlecht Bruksela z Łukaszem Teodorczykiem w podstawowym składzie rozbił u siebie KV Kortrijk 5:1 (1:1) w niedzielnym spotkaniu drugiej kolejki Jupiler League.

Na Constant Vanden Stock Stadium polski napastnik asystował przy golu Sofiane'a Hanniego, a pięć minut po przerwie strzelił drugiego gola dla Anderlechtu.

Pozostałe gole dla "Fiołków", które po drugim zwycięstwie w sezonie umocniły się na prowadzeniu w tabeli, zdobyli Rumun Alexandru Chipciu, Steven Defour oraz Gwinejczyk Idrissa Sylla, który w 65. minucie zmienił Teodorczyka.

Jedyną bramkę dla "De Kerels" strzelił z rzutu karnego Kongijczyk Herve Kage. Zespół z Flandrii doznał w ten sposób pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na trzynaste miejsce w klasyfikacji.

* * * * * *
Anderlecht Bruksela - KV Kortrijk 5:1 (1:1)
Bramki: Hanni 32, Teodorczyk 50, Chipciu 54, Defour 63, Sylla 75 - Kage 20-karny.