Gol i dwie asysty Adriana Mierzejewskiego

Roger Gorączniak, wikipedia
Al-Nassr Rijad pokonało na wyjeździe Al-Ittidad Dżudda 5:0 w meczu 25. kolejki ligi saudyjskiej. Jednego z goli dla gości zdobył Adrian Mierzejewski. Polak zapisał na swoim koncie również dwie asysty.

Po pierwszej połowie Al-Nassr prowadziło 1:0 po trafieniu Modibo Maigi. Kwadrans po przerwie Malijczyk zapisał na swoim koncie drugą bramkę, a asystę zanotował Mierzejewski. Osiem minut później polski pomocnik strzelił trzeciego gola, a później bramkarza rywali pokonali jeszcze Sami Khalil Al Najl i Hassan Al Raheb.

Po zwycięstwie, Al-Nassr zajmuje ósme miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce jego rywalem będzie Al Shabab Rijad.

Swoje spotkanie wygrało również Al-Ahli. Dzięki zwycięstwu 4:2 z Al-Raed drużyna prowadzona przez Christiana Grossa zapewniła sobie tytuł mistrza kraju.

*****

Al-Ittihad Dżudda - Al-Nassr Rijad 0:5 (0:1)
Bramki: Maiga 7, 60, Mierzejewski 68, Al Najl 78, Al Raheb 87.

Al-Raed - Al-Ahli Dżudda 2:5 (1:2)
Bramki: Al Shuwaish 6, Bangoura 69 - Al Somah 31, 45, 63-karny, 74, Al Fatil 90+1-karny.