Gol i wygrana zespołu Patryka Tuszyńskiego

muratart/Shutterstock
Caykur Rizespor pokonał na własnym stadionie Istanbul Basaksehir 2:1 w spotkaniu siedemnastej kolejki ligi tureckiej. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Patryk Tuszyński.

Pierwszego gola zdobyli goście. Cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Doka Madureira. Dla 31-letniego pomocnika było to trzecie trafienie w tym sezonie. Drużyna ze Stambułu od 50. minuty spotkania musiała grać w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został Emre Belozoglu.

Grając w przewadze, Caykur doprowadził do wyrównania. W 62. minucie meczu, bramkarza rywali pokonał Deniz Kadah. Wynik spotkania na 2:1 ustalił dwie minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry, Patryk Tuszyński. Dla Polaka był to pierwszy gol w Super Lig.

Dzięki wygranej, drużyna prowadzona przez Hikmeta Karamana awansowała na ósme miejsce w tabeli. Istanbul Basaksehir jest na piątej pozycji w lidze.