Gol Kamila Wilczka, Brondby rozgromiło Arhus

Stig Nygaard, wikipedia
Brondby IF rozgromiło na wyjeździe Arhus GF 7:0 (4:0) w spotkaniu 6. kolejki duńskiej Superligaen. Jedną z bramek dla gości zdobył były snajper Piasta Gliwice i Carpi FC, Kamil Wilczek.

28-latek na listę strzelców wpisał się już w 24. minucie rywalizacji. Pozostałe trafienia dla przyjezdnych zanotowali Hany Mukhtar, Teemu Pukki, Niklas Backman (samobój) oraz 21-letni Andrew Hjulsager, który trzy razy wpakował futbolówkę do siatki.

Kamil Wilczek na placu gry przebywał przez niemal godzinę. Dla reprezentanta Polski było to czwarte ligowe trafienie w tym sezonie. Brondby jest liderem duńskiej ekstraklasy. Jak do tej pory żółto-niebiescy zgromadzili na swoim koncie czternaście punktów.

Warto zaznaczyć, że gospodarze od 15. minuty grali w osłabieniu, po tym jak bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał 20-letni rosyjski obrońca, Jamaldin Khodzhaniyazov.

*******
Arhus GF - Brondby IF 0:7 (0:4)
Bramki: Wilczek 24, Backman 38 (sam.), Hjulsager 41, 62, 68, Mukhtar 45, Pukki 47 (kar.).