Gol Kuby! Fiorentina wiceliderem [video]

Ostatnia aktualizacja: 23/09/15 22:56, Komentarzy: 8

65
8

Fiorentina z Jakubem Błaszczykowskim w podstawowym składzie pokonała u siebie Bolognę FC 2:0 (0:0) w środowym spotkaniu piątej kolejki włoskiej Serie A.

Reprezentant Polski zaliczył pełny mecz i w drugiej połowie zdobył dla gospodarzy pierwszego gola, wykorzystując asystę Urugwajczyka Matiasa Vecino.

Czwarte zwycięstwo w sezonie ekipy z Toskanii przypieczętował osiem minut przed końcem Serb Nikola Kalinić. Dzięki temu podopieczni Paulo Sousy awansowali na pozycję wicelidera tabeli. Na jej czele pozostał Inter, który skromnie u siebie wygrał z Hellas Werona 1:0. Na San Siro piąty komplet punktów w bieżących rozgrywkach zapewnił jedenaście minut po przerwie Brazylijczyk Felipe Melo.

Pierwszej porażki w sezonie doznało Torino FC. "Byki" z Kamilem Glikiem w składzie ulegli na wyjeździe Chievo 0:1. Zwycięskiego gola dla "Latających Osłów" zdobył kwadrans przed końcem Argentyńczyk Lucas Castro. Ekipa z Piemontu po tej przegranej spadła na szóstą pozycję.

Powody do niepokoju mają fani Juventusu i Romy. "Stara Dama" tylko zremisowała bowiem sensacyjnie u siebie z Frosinone Calcio 1:1, natomiast "Giallorossi" ulegli w Genui Sampdorii 1:2. Zawiodło swoich kibiców także SSC Napoli, które bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Carpi FC 1909.