Gol Łukasika, Kosecki na ławce, szóste zwycięstwo SV Sandhausen

Tomasz Bidermann/Shutterstock
1. FC Nuernberg uległ u siebie SV Sandhausen 1:3 (0:1) w sobotnim spotkaniu 15. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.

Prowadzenie gościom zapewnił siedemnaście minut przed przerwą Amerykanin Andrew Wooten. Podwyższył dziesięć minut po zmianie stron Philipp Klingmann, a niespełna kwadrans przed końcem trzecią bramkę dla przyjezdnych zdobył wprowadzony po zmianie stron Daniel Łukasik.

Drugi z Polaków w ekipie z z Badenii-Wirtembergii - Jakub Kosecki oklaskiwał sukces kolegów z ławki rezerwowych. Podopieczni Kenana Kocaka, którzy kończyli mecz w osłabieniu, dzięki szóstej wygranej w sezonie przesunęli się na ósme miejsce w tabeli.

Ekipa z Norymbergi doznała natomiast drugiej z rzędu oraz szóstej w sezonie porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na jedenastą pozycję w klasyfikacji.