Gol Moraty dał Juventusowi Puchar Włoch

Ostatnia aktualizacja: 22/05/16 00:01, Komentarzy: 2

0
2

Juventus Turyn pokonał AC Milan 1:0 w finale Pucharu Włoch. Zwycięskiego gola w dogrywce strzelił Alvaro Morata.

W pierwszej połowie częściej przy piłce utrzymywał się Milan, który stworzył sobie także więcej sytuacji podbramkowych. Najbliższy szczęścia był Giacomo Bonaventura, który po indywidualnej akcji w polu karnym oddał strzał, piłka odbiła się od jednego z rywali, ale bardzo dobrą interwencją w bramce popisał się Norberto Murara Neto.

Po przerwie Milan dalej grał bardzo agresywnie, ale to zespół "Starej Damy" był bliższy strzelenia gola. Gianluigi Donnarumma skutecznie interweniował po uderzeniu z ostrego kąta Paula Pogby. Golkiper "Rossonerich" również w dogrywce dobrze odbił futbolówkę do boku po próbie Francuza zza pola karnego. Natomiast po drugiej stronie boiska Carlos Bacca przewrotką uderzył tuż nad poprzeczką.

Kiedy zanosiło się na serię rzutów karnych, ekipa z Piemontu przeprowadziła akcję, która zapewniła jej triumf. Juan Cuadrado dośrodkował z prawego skrzydła, a wprowadzony na murawę chwilę wcześniej Morata strzałem prawą nogą bez przyjęcia pokonał Donnarummę i zapewnił Juventusowi drugi z rzędu dublet.