Gol Piecha, Apollon zremisował z mistrzem

zojkeram/Shutterstock
APOEL Nikozja zremisował u siebie z Apollonem Limassol 2:2 (0:1) w sobotnim meczu ostatniej kolejki grupy mistrzowskiej cypryjskiej Pierwszej Dywizji.

Na Neo GSP Stadium całe zawody w szeregach gości zaliczył Arkadiusz Piech, który siedem minut po przerwie dał prowadzenie trzykrotnym mistrzom kraju.

Dla polskiego napastnika było to dopiero drugie trafienie w decydującej fazie rozgrywek. Wyrównał dwanaście minut przed końcem Argentyńczyk Facundo Bertoglio, ale osiem minut później prowadzenie przyjezdnym odzyskał Ioannis Pittas. Dopiero w ostatniej minucie miejscowych przed porażką uchronił Belg Igor de Camargo.

APOEL już wcześniej wywalczył sobie mistrzowski tytuł. Apollon ostatecznie ukończył sezon na trzeciej pozycji w tabeli.

Wicemistrzostwo wywalczył AEK Larnaca, który w rozgrywanym równolegle innym sobotnim spotkaniu pokonał na wyjeździe Anorthosis Famagusta FC. W eliminacjach Ligi Europy zagra również ostatecznie czwarty w klasyfikacji AEL Limassol.