Gol reprezentanta Polski w Lidze Konferencji. Jego zespół zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie [WIDEO]

Źródło: Twitter
Tomasz Kędziora strzelił gola dla PAOK-u Saloniki. Jego drużyna ostatecznie wygrała na wyjeździe 2:1 z Eintrachtem Frankfurt i jest pewna pierwszej pozycji w grupie.
W jednym z czwartkowych meczów Ligi Konferencji Europy Eintracht Frankfurt mierzył się z PAOK-iem Saloniki. Obie ekipy już przed meczem były pewne awansu z grupy G. Do rozstrzygnięcia pozostawało, która z nich przejdzie do kolejnej rundy z pierwszej lokaty.
Rywalizacja była bardzo zacięta, lecz worek z bramkami otworzył się dopiero w drugiej odsłonie spotkania. W 55. minucie meczu wynik otworzył reprezentant Polski, Tomasz Kędziora.
Obrońca PAOK-u wykazał się sporym sprytem w polu karnym. 29-latek wykorzystał zamieszanie, jakie nastąpiło po rzucie rożnym i nie spudłował po tym, jak piłka znalazła się pod jego nogami po odbiciu się od dwóch zawodników Eintrachtu.
Było to pierwsze trafienie Kędziory w obecnym sezonie i drugie w barwach PAOK-u. Polak strzelił debiutanckiego gola w marcu, w ligowym spotkaniu z Ionikosem.
Kilka minut później Eintracht wyrównał za sprawą Omara Marmousha. To jednak PAOK wyjechał z Frankfurtu z trzema punktami i zapewnił sobie pozycję lidera grupy na kolejkę przed końcem zmagań. Wynik na 2:1 dla gości ustalił bowiem w 73. minucie Andrija Zivković.
Michał Boncler01 Dec 2023 · 07:53