Gol Reusa w końcówce dał remis BVB z Realem i pierwsze miejsce w grupie!

Ververidis Vasilis/Shutterstock
W meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt zremisował z Borussią Dortmund 2:2. Punkt zdobyty na Santiago Bernabeu sprawił, że niemiecki klub awansował do 1/8 finału rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie.

Pierwszego gola na Santiago Bernabeu strzelił w 28. minucie spotkania Karim Benzema. Reprezentant Francji po dośrodkowaniu Casemiro ze skrzydła, płaskim strzałem pokonał Romana Weidenfellera. Francuski napastnik podwyższył prowadzenie "Królewskich" na 2:0 w 53. minucie. 28-latek po perfekcyjnej centrze Jamesa Rodrigueza głową wpakował futbolówkę do siatki.

Bramkę kontaktową dla niemieckiego klubu zdobył w 60. minucie Pierre-Emerick Aubameyang. Gola na wagę remisu strzelił z kolei Marco Reus. W tej sytuacji Gabończyk świetnie dograł piłkę do reprezentanta Niemiec, a ten uderzeniem z bliskiej odległości pokonał Keylora Navasa.

Całe spotkanie w barwach dortmundzkiego klubu rozegrał Łukasz Piszczek. Warto także wspomnieć, że mecz sędziował polski arbiter, Szymon Marciniak.

Remis sprawił, że podopieczni Thomasa Tuchela awansowali do fazy pucharowej Champions League z pierwszego miejsca. Drużyna z Madrytu zajęła drugą pozycję w tabeli grupy F.