Gol Sergi Roberto spowodował, że ziemia w Barcelonie się zatrzęsła

charnstir/Shutterstock
W 95 minucie Sergi Roberto zdobył bramkę na 6:1 przypieczętowującą awans Barcelony do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Jak donosi Sky Sports, radość kibiców zgromadzonych na Camp Nou była na tyle duża, że... spowodowała niewielkie trzęsienie ziemi.

W pierwszym spotkaniu klub z Katalonii przegrał z PSG 0:4. W rewanżu gospodarze prowadzili już 3:0, ale potem bramkę dla paryżan zdobył Edinson Cavani i wydawało się, że podopieczni Luisa Enrique nie mają już szans na awans - potrzebowali trzech goli. Stało się jednak inaczej. W 95 minucie na 6:1 podwyższył Sergi Roberto i to Barcelona gra dalej. Euforia fanów po tym trafieniu była ogromna.

Jordi Diaz Cusi, sejsmolog z Instytutu Nauk o Ziemi Jaume Almera, na Twitterze opublikował dane, przedstawiające reakcje skorupy ziemskiej na zachowanie kibiców zgromadzonych na stadionie podczas spotkania PSG. Znajdujące się około 500 metrów od Camp Nou sejsmografy wykazały wówczas wstrząsy, które można było zakwalifikować jako niewielkie trzęsienie ziemi.