Gol Soboty, wysokie zwycięstwo FC St. Pauli

Tomasz Bidermann/Shutterstock
FC St. Pauli rozbiło u siebie Karlsruher SC 5:0 (1:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 22. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.

Na Millerntor-Stadion całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Waldemar Sobota. Pomocnik reprezentacji Polski pięć minut po przerwie wpisał się na listę strzelców, dobijając piłkę z bliska do siatki.

Wcześniej prowadzenie gospodarzom zapewnił w pierwszej połowie Norweg Mats Moeller Daehli, a po zmianie stron efektowny sukces przypieczętował jeszcze trzykrotnie Marokańczyk Aziz Bouhaddouz.

Dzięki piątej wygranej w sezonie zespół z Hamburga opuścił strefę spadkową i awansował na piętnaste miejsce w tabeli. Ekipa z Badenii-Wirtembergii doznała natomiast trzeciej porażki z rzędu i spadła na siedemnastą pozycję w klasyfikacji.