Gol Zielińskiego, porażka Empoli [VIDEO]

US Sassuolo Calcio pokonało u siebie Empoli FC 3:2 (1:1) w niedzielnym spotkaniu 26. kolejki włoskiej Serie A. Na Mapei Stadium w Reggio Emilia w składzie gości wystąpili Łukasz Skorupski oraz Piotr Zieliński.

Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Domenico Berardi. Po zmianie stron w niespełna trzy minuty dwukrotnie do siatki przyjezdnych trafił Francuz Gregoire Defrel.

Kontaktowy gol z rzutu karnego Massimo Maccarone niewiele już zmienił i podopieczni Marco Giampaolo doznali w ten sposób dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach, po której spadli na dziesiąte miejsce w klasyfikacji. "Neroverdi" natomiast odnieśli dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie i awansowali na siódmą pozycję w tabeli.

Obie drużyny kończyły zawody w osłabieniu. Już w pierwszej połowie po dwie żółte kartki zobaczyli Simone Missiroli oraz Lorenzo Tonelli.

Zarówno Zieliński, jak i Skorupski rozegrali pełne 90 minut.