betclic

Golden State blisko mistrzostwa NBA

Ostatnia aktualizacja: 11/06/16 07:27, Komentarzy: 0

0
0
Fot. charnsitr / Shutterstock.com

Stephen Curry poprowadził Golden State Warriors do trzeciej wygranej w tegorocznych finałach NBA. Cleveland Cavaliers potrzebuje już cudu, żeby odwrócić losy rywalizacji.

Drużynie z Oakland brakuje już tylko jednej wygranej do zdobycia mistrzostwa NBA. Czwarty mecz finału nie mógł się jednak skończyć inaczej skoro obudził się lider zespołu Warriors. Stephen Curry, który do tej pory w meczach finałowych nie błyszczał, a w nocy z piątku na sobotę czasu europejskiego rzucił aż 38 punktów. Swoje 25 punktów dołożył drugi z liderów Klay Thompson i choć w ekipie z Cleveland dwoił się i troił Kyrie Irving (34 punktów) było to za mało, żeby powstrzymać obrońców tytułu.

Cavaliers tym samym ponieśli pierwszą porażkę we własnej hali w tegorocznych playoffs. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby drużyna przegrywająca w finale 1:3 była w stanie zdobyć mistrzostwo. Piąty mecz we wtorek w Oakland. 

Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors 97:108
Cavaliers: Irving 34, James 25, Love 11, Thompson 10, Smith 10, Jefferson 3, Dellavedova 2, Shumpert 2, Frye 0, D. Jones 0.
Warriors: Curry 38, Thompson 25, Barnes 14, Iguodala 10, Green 9, Livingston 8, Varejao 2, McAdoo 2, Bogut 0, Speights 0, Ezeli 0. Stan rywalizacji: 3-1 dla Warriors
Źródło: własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!