Golden State Warriors mistrzami NBA! Zdecydował run 21:2

YouTube
Koszykarze Golden State Warriors pokonali w piątym meczu finałów NBA Cleveland Cavaliers 129:120, wygrywając finałową konfrontację 4:1. Dla drużyny z Oakland jest to piąty tytuł mistrzowski w historii.

Początek meczu należał do zespołu LeBrona Jamesa. Kawalerzyści wyszli nawet na 8-punktowe prowadzenia 12:20 w połowie pierwszej kwarty, którą ostatecznie udało im się wygrać 33:37. Druga ćwiartka zaczęła się jednak od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy nie dość, że szybko odrobili straty, to na dodatek wyszli na wysokie prowadzenia. W tej części spotkania zaliczyli run 21:2. Na przerwę zawodnicy zeszli do szatni przy wyniku 71:60 dla Golden State Warriors.

Po powrocie na parkiet Kawalerzyści nie odpuszczali. Cały czas starali się dogonić przeciwników i na początku czwartej kwart zmniejszyli straty do trzech punktów (98:95). To było jednak wszystko na co, było stać obrońców tytułu. Zawodnicy GSW kolejny raz wyszli na dwucyfrowe prowadzenie i do końca kontrowali mecz, który ostatecznie zakończył się wynikiem 129:120.

MVP Finałów został wybrany Kevin Durant, dla którego jest to pierwszy tytuł mistrzowski. Zawodnik, który w poprzednim sezonie występował w Oklahoma City Thunder,  w finałowym meczu zdobył 39 punktów (przy 70% skuteczności, 14/20), 7 zbiórek i 5 asyst.  Kroku dotrzymywał mu Stephen Curry - 34 punkty, 6 zbiórek i 10 asyst. Po stronie pokonanych wyróżnili się LeBron James (41 punktów, 13 zbiórek i 8 asyst) oraz Kyrie Irving (26 punktów i 6 asyst). Poniżej swojego poziomu zagrał Kevin Love, który rzucił tylko 6 punktów.

Dla Golden State Warriors jest to piąty tytuł mistrzowski. Poprzednio gracze z Oakland tryumfowali w 2015 roku. Tegoroczną serii play-off zakończyli z bilansem 16 zwycięstw i tylko jednej porażki.

Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers 129:120 (33:37, 38:23, 27:33, 31:27)

Warriors: James (41), Irving (26), Smith (25), Thompson (15), Love (6), Jefferson (4), Korver (3)
Cavaliers: Durant (39), Curry (34), Iguodala (20), Thompson (11), Green (10), McCaw (6), Livingston (5), West (4)