Golden State Warriors pewnie pokonali Los Angeles Clippers

Ostatnia aktualizacja: 08/12/16 09:14, Komentarzy: 0

0
0

Golden State Warriors pokonali na wyjeździe Los Angeles Clippers 115:98 w starciu dwóch czołowych drużyn Konferencji Zachodniej National Basketball Association.

Spotkanie w Staples Center było pojedynkiem dwóch pretendentów do tytułu mistrzowskiego, choć to drużyna z Oakland jest największym faworytem ligi, co potwierdziła w środę.

Początek spotkania nie był jednak udany dla gości, którzy spudłowali pierwszych siedem rzutów. Potem było już znacznie lepiej. "Wojownicy" zdołali w pierwszej kwarcie wypracować sobie konkretną przewagę, wygrywając ją aż 37:19, co pozwoliło im kontrolować spotkanie w pozostałych trzech częściach meczu.

To było 207 starcie tych drużyn w historii. 18-punktowa przewaga Warriors była największą, jaka została wypracowana przez którąkolwiek z drużyn po pierwszej kwarcie.

Najwięcej punktów dla drużyny prowadzonej przez Steve'a Kerra rzucili Klay Thompson (24), Draymond Green (22) oraz Stephen Curry (19). W drużynie gospodarzy najwięcej "oczek" rzucił Jamal Crawford (21).

Słabszy dzień mieli liderzy Clippers. Blake Griffin zdobył 12 punktów, trafiając zaledwie 5 z 20 rzutów z gry. Trochę lepszą skuteczność miał Chris Paul (7 na 14 z gry), który rzucił 15 "oczek". Po tej przegranej podopieczni Doca Riversa zajmują trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 16:7. 11 grudnia podejmą na własnym parkiecie New Orleans Pelicans.

Natomiast Warriors są najlepsi w całej lidze z 19 wygranymi i trzema porażkami. Ich kolejnym rywalem będzie 9 grudnia na wyjeździe Utah Jazz.