betclic

Golden State Warriors w finale NBA!

Ostatnia aktualizacja: 31/05/16 08:45, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Keith Allison, wikicommons

Golden State Warriors zakwalifikowali się do finału NBA. W siódmym meczu przeciwko Oklahoma City Thunder, drużyna prowadzona przez Steve'a Kerra wygrała we własnej hali 96:88.

Decydująca o losach spotkania była trzecia kwarta. Warriors wygrali w niej 29:12, a w ostatniej zdołali utrzymać prowadzenie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Stephen Curry. 28-letni koszykarz zdobył 36 punktów. 21 zapisał na swoim koncie Klay Thompson, a 11 rzucił Draymond Green. Wśród gości najlepiej punktowali Kevin Durant (27) i Russell Westbrook (19).

"Wojownicy" są dziesiątym zespołem w historii, który potrafił wygrać serię, mimo że w rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywał już 1:3.

– Nikt nie miał żadnych wątpliwości, że możemy tego dokonać. W przeszłości kibice oglądali już drużyny, które potrafiły podnieść się, mimo że przegrywały już 1:3. Nie było jednak wielu takich ekip. Na pewno nie było drużyny, która w rundzie zasadniczej odniosła 73 zwycięstwa, a później przegrywała 1:3 – powiedział Draymond Green.

W finale drużyna z Oakland, tak jak rok temu, zmierzy się z Cleveland Cavaliers. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Oracle Arena w piątek o godz. 3:00 polskiego czasu.

*****
Golden State Warriors - Oklahoma City Thunder 96:88
Curry 36, Thompson 21, Green 11 - Durant 27, Westbrook 19, Ibaka 16.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!