betclic

Gollob pożegnał się z reprezentacją Polski

Ostatnia aktualizacja: 15/05/16 16:51, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

Tomasz Gollob przed niedzielnym spotkaniem towarzyskim na Stadionie Narodowym w Warszawie oficjalnie pożegnał się z reprezentacją Polski.

- To wszystko, co robiłem przez te 25 lat, robiłem dla was i dla naszego kraju. Jestem pewny, że mam godnych kontynuatorów moich sukcesów - wyznał do kibiców mocno wzruszony indywidualny mistrz świata z 2010 roku.

- Jak będzie taka potrzeba, zawsze jestem gotowy by pomóc kadrze, a teraz niech walczą młodsi. W nich przyszłość polskiego żużla - dodał ze łzami w oczach wychowanek Polonii Bydgoszcz, który symbolicznie przekazał swoje rękawiczki Bartoszowi Zmarzlikowi.

45-letni Gollob pięciokrotnie w "biało-czerwonym" kevlarze sięgał po Drużynowy Puchar Świata. Złote medale DPŚ zawisły na jego szyi w latach 2005, 2007, 209, 2010 i 2011. Wcześniej (2001 we Wrocławiu) wywalczył również jeden srebrny krążek.

W 1996 roku w niemieckim Diedenbergenu z Piotrem Protasiewiczem i Sławomirem Drabikiem zdobył również drużynowe mistrzostwo świata. Ośmiokrotnie wygrywał także Indywidualne Mistrzostwo Polski, a siedmiokrotnie turniej o Złoty Kask.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!