betclic

"Górnik Zabrze musi walczyć z całych sił"

Ostatnia aktualizacja: 06/11/15 09:20, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Były szkoleniowiec Górnika Zabrze, Marek Motyka stwierdził w swoim ostatnim wywiadzie, że w najbliższej kolejce Ekstraklasy podopieczni Leszka Ojrzyńskiego muszą dać z siebie wszystko.

W piętnastej serii gier zabrzanie zmierzą się przed własną publicznością z Koroną Kielce. Mecz ten zostanie rozegrany 8 listopada o godz. 15:30.

- Korona ma bardzo udaną rundę jesienną. Początkowo wydawało się, że będzie miała problemy, pojawiły się bowiem zawirowania w klubie. Życie pokazało jednak, że byli rycerzami jesieni. Gdyby nie ostatnia porażka z Termaliką na swoim boisku to bilans punktowy byłby jeszcze lepszy. Złapali ósemkę, aktualnie są na szóstym miejscu. Widziałem ich na żywo w akcji i to bardzo solidna drużyna. Kawał dobrej roboty wykonał z zespołem Marcin Brosz - powiedział Marek Motyka cytowany przez "gornikzabrze.pl".

- Górnik to doświadczony, ograny zespół, ale ciągle nie może "zatrybić". Pojawiają się błędy w obronie, brakuje skuteczności. A w perspektywie mamy nowoczesny, piękny stadion, który trzeba będzie zapełnić kibicami. Wynik sportowy musi być dużo lepszy, a w ekstraklasie nikt nie chce spaść. Nie ma kandydatów do spadku, poziom jest bardzo wyrównany. A za chwilę Lecha już nie będzie w zagrożonej strefie. Remisy nie dają satysfakcji, by się utrzymać trzeba zacząć wygrywać - dodał.

Motyka życzy swojemu byłemu zespołowi jak najlepiej i chciałby, żeby zabrzanie wygrywali znacznie częściej.

- W piłce jest tak, że po pierwszym zwycięstwie drużyna potrafi się odblokować, zyskuje natychmiast komfort psychiczny. Na razie jest niefart, ale w niedzielę musi być inaczej. Kibice licznie przyjdą na stadion i trzeba zaorać boisko. Innej możliwości nie ma. Trzymam kciuki za klub - zakończył.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela