Górnik Zabrze zremisował u siebie z Lechią Gdańsk

Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie 1:1 z Lechią Gdańsk w spotkaniu 27. kolejki Ekstraklasy. Gola dla gości strzelił Aleksandar Kovacević, a do wyrównania doprowadził Bartosz Kopacz.

Gospodarze od 58. minuty spotkania musieli grać w dziesiątkę. Swoją drugą żółtą kartkę obejrzał wtedy Roman Gergel.

Drużyna prowadzona przez Jana Żurka nie wygrała po przerwie zimowej jeszcze żadnego spotkania. Zabrzanie mają na swoim koncie 23 punkty i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Lechia po remisie jest na dziewiątej pozycji w lidze.

Tak padły bramki:

55' Kovacević
Michał Chrapek wyłożył piłkę Aleksandarowi Kovaceviciowi, a ten oddał mocny strzał po ziemi sprzed pola karnego. Futbolówka wpadła do bramki tuż przy słupku.

88' Kopacz
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Kena Kallaste, Bartosz Kopacz oddał strzał głową i pokonał Vanję Milinkovicia-Savicia.

Zawodnik meczu: Kasprzik
Bramkarz Górnika kilka razy uchronił swoją drużynę przed utratą gola.

Ciekawostka meczu: Lechia Gdańsk zdobyła pierwszy punkt w wyjazdowym spotkaniu od 25 października.