betclic

"Górnikowi Zabrze należy się miejsce w Ekstraklasie jak psu buda"

Ostatnia aktualizacja: 26/05/16 19:30, Komentarzy: 1

0
1
Fot. asinfo

- Ja powiem tak, z racji bogatej historii i sukcesów, Górnikowi należy się miejsce w Ekstraklasie jak psu buda - tak rozpoczął swój komentarz na temat degradacji zabrzan Andrzej Iwan, legenda Górnika w rozmowie z oficjalną stroną zespołu. 

Popularny „Ajwen” komentuje mecze 1. ligi w Polsacie Sport, więc w nowym sezonie będzie częstym gościem na Roosevelta.

- Miniony sezon pokazał, że Górnik był słaby i musi teraz walczyć o szybki powrót – zaznacza Iwan. - Nie mam informacji, jakie będą zmiany w klubie, poza tą, że nie ma już prezesa. Nasuwa się pytanie, co dalej? Kto ogarnie sprawy personalno-sportowe. Ciekawy jestem, kto ogarnie te sprawy, w jakim składzie Górnik przystąpi do nowego sezonu. A przede wszystkim z jaką kadrą. Na pewno spacerkiem nie przejdzie się pierwszej ligi, teraz tylko Arce i Wiśle Płock to się udało. Pierwsza liga to straszna młócka i nie łatwo będzie od razu awansować. Z drugiej strony Zagłębie Lubin jest dobrym przykładem na to, że można szybko wrócić, zrobić dobre ruchy kadrowe – przypomina były zawodnik m.in. krakowskiej Wisły i współautor książki "Spalony".

Jakie działania należy poczynić, by kwarantanna w 1. lidze nie trwała zbyt długo? - Może trzeba szukać na Górnym Śląsku niedrogich piłkarzy i w nich inwestować. Na pewno trzeba zmienić profil działalności i zaatakować szybko Ekstraklasę – przekonuje Iwan.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Senior
patrio11
Zarejestrowany od: 657 dni
Ilość komentarzy: 708
Oceny: +7705
Kibicuje:
Bayern Monachium Legia Warszawa Polska Stal Stalowa Wola
26.05.2016 / 19:58:57
Nie chcę być niemiły ale "za bogatą historię i sukcesy" należą się honory i upamiętnienie, a miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej należy się za grę aktualną