Marcin Gortat wrócił, ale Wizards przegrali

Ostatnia aktualizacja: 17/01/16 08:25, Komentarzy: 0

0
0

Koszykarze Washington Wizards przegrali we własnej hali z Boston Celtics 117:119 (31:24, 30:30, 25:29, 31:36) i tym samym przerwali swoją bardzo dobrą serię czterech kolejnych meczów bez porażki na parkietach NBA.

Ekipę przyjezdnych do zwycięstwa poprowadził Isaiah Thomas, który podczas starcia w Verizon Center rzucił trzydzieści dwa punkty oraz zanotował pięć asyst. Do swojego dorobku statystycznego grający na pozycji rozgrywającego zawodnik dołożył również cztery zbiórki oraz jeden przechwyt.

Warto zaznaczyć, iż do pierwszej piątki Wizards wrócił po 3-meczowej absencji, spowodowanej kontuzją kolana, Marcin Gortat. Doświadczony polski środkowy na parkiecie przebywał przez 36 minut. W tym czasie zdobył osiemnaście punktów oraz zanotował jedenaście zbiórek. Dla 31-latka jest to 18. double-double w tym sezonie.

Drużyna ze Stolicy Stanów Zjednoczonych na tym etapie rozgrywek plasuje się na dziesiątym miejscu w Konferencji Wschodniej. Z kolei Boston Celtics zajmuje, również "na wschodzie", ósmą lokatę. Liderem tej części ligi jest drużyna Cleveland Cavaliers, która jak do tej pory przegrała tylko dziesięć spotkań.