Gorzki powrót Frankowskiego z kadry do Ligue 1. Lens przegrało w prestiżowym meczu [WIDEO]

Powrót do ligowego futbolu okazał się nieprzyjemny dla Przemysława Frankowskiego. Jego Lens przegrało w Derbach Północy z Lille 1:2.
Piątkowy mecz miał istotne znaczenie dla losów walki o miejsce w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Lille przystępowało do gry jako czwarte, Lens przed tą kolejką było szóste. Oba zespoły dzielił tylko punkt. Oba mogły śmiało patrzeć nawet w kierunku drugiej pozycji w tabeli.
Od początku w barwach Lens zagrał Przemysław Frankowski, który we wtorek zaliczył 120 minut w spotkaniu Polski z Walią w finale baraży o awans do EURO 2024. Tym razem boisko opuścił już w 62. minucie. Lille prowadziło wtedy 2:0.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 9. minucie. Po świetnym podaniu Nabila Bentaleba piłkę przejął Edon Zhegrova, wypracował sobie miejsce w polu karnym i strzałem przy bliższym słupku zaskoczył Bryce'a Sambę.
Zhegrova strzelił też drugiego gola dla Lille. W 60. minucie Gabriel Gudmundsson łatwo poradził sobie z Frankowskim, wpadł w pole karne, ale jego strzał zdołał zatrzymać Samba. Odbita przez niego piłka spadła pod nogi Kosowianina, który nie miał problemu z wbiciem jej do siatki.
Lens zdołało odpowiedzieć tylko jednym golem. W 78. minucie w pole karne wpadł Elye Wahi i płaskim strzałem zaskoczył bramkarza gospodarzy.
Marcin Karbowski29 Mar · 22:56