Gra kiepska, ale awans Legii jest. I rozstawienie w 4 rundzie eliminacji Ligi Mistrzów!

Ostatnia aktualizacja: 03/08/16 22:39, Komentarzy: 57

0
57

Legia Warszawa zremisowała z AS Trencin i awansowała do czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Choć sam mecz i postawa "Wojskowych" rozczarowały.

W piątej minucie groźnie było pod bramką legionistów - niepotrzebna zabawa z piłką Lewczuka zakończyła się stratą i podaniem spod linii końcowej. Potem próbował wybijać Pazdan, ale futbolówka trafiła pod nogi Janco, na szczęście jego strzał poszybował nad poprzeczką.

W dziesiątej minucie swoją okazję miał Moulin, ale został zablokowany w "szesnastce" gości. Osiem minut później Nikolić znalazł się sam na sam z golkiperem, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

W dwudziestej minucie gospodarzy uratował Malarz, który musiał wyciągnąć się jak struna, by odbić na rzut rożny groźne uderzenie rywala.

Cztery minuty później dobre zagranie Bereszyńskiego zmarnował Nikolić, który źle uderzył piłkę i stracił okazję na zaskoczenie bramkarza.

W 30 minucie goście powinni wyjść na prowadzenie. Kucharczyk stracił piłkę, Bala ograł Kopczyńskiego, ale w sytuacji jeden na jeden z Malarzem minimalnie się pomylił.

Po przerwie pierwsza pozytywna wiadomość dotarła z innego stadionu. Hapoel Beer Szewa wyeliminował Olympiakos Pireus, co oznaczało, że w przypadku awansu do czwartej rundy Legia będzie w niej rozstawiona.

Póki co zmienił się jednak skład osobowy gospodarzy. W 56 minucie Broź zastąpił Bereszyńskiego, który wyraźnie utykał.

W 63 minucie świetną okazję miał Kucharczyk, ale zachował się po prostu fatalnie i mając przed sobą jedynie golkipera nie trafił w światło bramki.

Kolejną znakomitą okazję stworzyli sobie goście - w 83 minucie Janga strzelał po dośrodkowaniu Klescika, ale trafił dokładnie w miejsce, w którym stał Arkadiusz Malarz.

Do końca spotkania bramki nie padły. Legia dzięki zaliczce z pierwszego meczu awansowała do kolejnej rundy, w której będzie rozstawiona.