betclic

Gracz Chorwacji dziękuje Włochom

Ostatnia aktualizacja: 14/10/15 15:01, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Ivica Drusany / Shutterstock.com

Skrzydłowy Interu Mediolan, Ivan Perisić podziękował wszystkim zawodnikom reprezentacji Włoch za zaangażowanie do samego końca, dzięki któremu Chorwacja bezpośrednio awansowała na Euro 2016.

Chorwaci pokonali w ostatnim meczu kwalifikacji na wyjeździe Maltę 1:0 (1:0), a Azzurrich mimo, że przegrywali do przerwy z Norwegią 0:1 to w ostatecznym rozrachunku pokonali drużynę prowadzoną przez Per-Mathiasa Hogmo 2:1.

Ewentualne punkty w tym starciu skandynawskiej drużyny zagwarantowałoby jej bezpośredni awans do turnieju finałowego. Bramki dla Włochów strzelali w ostatnim kwadransie gry odpowiednio Alessandro Florenzi oraz Graziano Pelle.

- Zmierzyliśmy się z trudnym, naprawdę trudnym zadaniem - powiedział tuż po spotkaniu Ivan Perisić, cytowany przez "Football Italia".

- Bardzo dobrze zaczęliśmy ten mecz. W efekcie mieliśmy trzy, cztery klarowne okazje. To wstyd, że nie potrafiliśmy zamienić ich na gole. Wówczas zdecydowanie szybciej zagwarantowalibyśmy sobie trzy punkty - kontynuował.

- Ostatnie dziesięć minut było dla nas bardzo ciężkie, bowiem wiedzieliśmy, iż w Rzymie utrzymuje się remis. Dla naszej kadry priorytetem był awans na mistrzostwa Europy, teraz mamy sporo czasu, aby się do nich przygotować odpowiednio - zaznaczył.

- Chciałbym bardzo podziękować reprezentacji Włoch za pomoc. Jutro osobiście podziękuję za to moim klubowym kolegom (Davide Santon oraz Andrea Ranocchia - przyp. red.) - dodał.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!