betclic

Gracz Lecha: Z Legią spełniłem marzenie

Ostatnia aktualizacja: 21/03/16 17:19, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo (kadr z meczu Lech-Legia)

17-letni Robert Gumny w sobotę zadebiutował w barwach Kolejorza. Lewy obrońca na boisku pojawił się w 90. minucie spotkania i zagrał w nim siedem minut.

Obrońca Kolejorza zmienił na boisku Tomasza Kędziorę i zajął na boisku pozycję lewego obrońcy. W czasie krótkiego występu trzy raz podawał, w tym raz celnie. - Cieszę się z tego debiutu. Gram w tym klubie osiem lat. Wyjście na boisko było nie tylko moim marzeniem, ale także marzeniem mojego taty, który kibicuje Kolejorzowi - mówi młody lechita w rozmowie z oficjalną witryną klubową.

Obrońca zaraz po ostatnim gwizdku spotkał się z tatą, któremu sprezentował koszulkę ze swojego debiutu. - To dla niego było niesłychane przeżycie. Zobaczył swojego syna debiutującego w klubie, któremu kibicuje i na którego wyjazdy jeździ - podkreśla Gumny. - Był duży chaos i usłyszałem od niego, że się cieszy i jest ze mnie dumny - dodaje.

Dla 17-latka ostatni ligowy mecz był drugim z rzędu, w którym znalazł się w kadrze meczowej. Przed tygodniem w spotkaniu z Ruchem nie wystąpił. Udało się to w meczu z Legią. Teraz liczy na kolejne występy. - Każdy z nas chce grać, ale trzeba na treningu o to miejsce powalczyć. Mam nadzieję, że dostanę szansę do występu, ale żeby to zrobić muszę pokazać trenerowi, że na nią zasługuje - przyznaje młodzieniec cytowany przez lechpoznan.pl.

17-latek jest trzecim młodym piłkarzem, który zadebiutował w tym sezonie w barwach mistrza Polski. Wcześniej na boisku pojawiali się napastnik Piotr Kurbiel i skrzydłowy Kamil Jóźwiak.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela