Arsenal przegrywa z Liverpoolem. Wspaniałe bramki Coutinho i Mane [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14/08/16 18:53, Komentarzy: 39

62
39

Nie musieliśmy czekać na pierwsze wielkie widowisko nowego sezonu Premier League. Arsenal po szalonym meczu przegrał na własnym boisku z Liverpoolem 3:4.

Przed meczem Arsene Wenger miał sporo problemów. Francuz nie mógł skorzystać m.in. z Laurenta  Koscielnego, Pera Mertesackera, Mesuta Oezila, czy Olivera Girouda. Mimo osłabień szansy występu na środku obrony nie dostał Krystian Bielik, który był próbowany przez Wengera w sparingach. A to właśnie osłabienia w defensywie były najbardziej widoczne.

Spotkanie lepiej zaczęło się jednak dla gospodarzy, którzy powinni objąć prowadzenie już w 29. minucie. Alberto  Moreno nieodpowiedzialnym wślizgiem powalił w polu karnym Theo Walcotta, a sędzia bez wahania wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale jego strzał odbił Simon Mignolet.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Minutę później Anglik otrzymał dobre podanie od Aleksa Iwobiego i wykorzystał miejsce pozostawione mu przez obrońców Liverpoolu. Plasowanym strzałem nie dał szans Mignoletowi.

Gospodarze nie dowieźli prowadzenia do końca pierwszej połowy. Już w doliczonym czasie gry wyrównał Philippe Coutinho. Brazylijczyk popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego - przymierzył w samo okienko. Petr Cech nie miał nic do powiedzenia.

Jak Liverpool zakończył pierwszą połowę, tak rozpoczął drugą. W 49. minucie gry Georginio Wijnaldum podał do Adama Lallany, który minął Hectora Bellerina i płaskim strzałem pokonał Cecha. Siedem minut później swojego drugiego gola strzelił Coutinho, który wykończył dośrodkowanie Nathaniela Clyne'a.

Kolejny cios Arsenal otrzymał w 63. minucie gry. Prawą stroną ruszył Sadio Mane, minął dwóch obrońców i pięknym strzałem lewą nogą nie dał szans Cechowi.

Odpowiedź "Kanonierów" była błyskawiczna - po solowej akcji do bramki trafił Alex Oxlade-Chamberlain. Błąd przy jego strzale popełnił Mignolet. Arsenal nie odpuszczał. W 75. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do bramki Liverpoolu trafił Calum Chambers. Arsenal nie był jednak w stanie doprowadzić do wyrównania.
15.08.2016 / 11:41:17
Mecz rewelacyjna reklama PL. Jeszcze wiele się zmieni, ale już widać, że emocji nie zabraknie.
robin hood
Zarejestrowany od: 1474 dni
Ilość komentarzy: 555
Oceny: +10750
Argentyna Brazylia Manchester United Manchester City AC Milan Włochy Polska FC Barcelona Real Madrid II
15.08.2016 / 04:10:03
postawili smiesznego dziadka w kasku na bramce i oto efekt z wrazenia az se auto na parkingu po meczu poobdzieral - moze slepy?zeby slupa nie widziec a moze umie tylko skodom jezdzic
Oceny: +307
Bayern Monachium Vegalta Sendai Japonia Lech Poznań Polska FC Bayern Monachium II
17.08.2016 / 18:28:13
Wenger już ma to we krwi, że skąpi kasy na zawodników a nie sądzę aby Mustafi poszedł za mniej niż 50 mln euro, może 40 ale stawiam na 50 a Wenger tyle nie wyda, znając jego skąpstwo kasowe żeby on wydał 50mln euro na zawodnika to musi być to zawodnik o umiejętnościach hazarda czy pogby, czyli taki, za którego pozostałe kluby PL z topu zapłaciłyby ponad 100mln.
kawappw
Zarejestrowany od: 120 dni
Ilość komentarzy: 6
Oceny: +7
Liverpool FC Polska
14.08.2016 / 19:43:40
Coutinho dobry mecz i piękna bramka z wolnego. Dużo chaosu się wdarło na 2-4. Generalnie mecz ok.
bytom1920
Zarejestrowany od: 1383 dni
Ilość komentarzy: 997
Oceny: -180
CA Boca Juniors Argentyna Zagłębie Lubin Arka Gdynia Polska FC Barcelona Odra Opole Polonia Bytom
14.08.2016 / 19:24:14
Liczba 4 -słownie cztery -jest jednak magiczna dla Arsenalu :)
Americano
Zarejestrowany od: 133 dni
Ilość komentarzy: 1536
Oceny: +7375
14.08.2016 / 19:20:41
mówiłem, że będzie 5-5, to mnie minusowaliście brzydale, a niewiele się pomyliłem
Shaun
Zarejestrowany od: 721 dni
Ilość komentarzy: 42
Oceny: +385
Arsenal Londyn Liverpool FC PSG Bayern Monachium Polska Real Madryt FC Barcelona
14.08.2016 / 19:17:33
Bardzo lubię Arsenal no ale ten Wenger coraz bardziej mnie denerwuje. Facet dobrze trenuje Arsenal bo bardzo fajne akcje tej drużynie udaje się robić i ma dobrych zawodników ale daje grac w takim ważnym meczu El Nenny'emu i Coquelin a ma Xhake, Wlishera, Cazorle. Na dodatek daje grac Iwobiemu i Holdingowi .Tak się nie da Arsenal gra w Premier League i musi mieć bardzo dobrych zawodników a nie młodych którzy co dopiero wyszli ze szkółki. Gdyby Wenger kupywal mądrze to by miał zmieników na każda pozycje A tak to w ogolę nie kupuje :P
Alsmir
Zarejestrowany od: 574 dni
Ilość komentarzy: 22
Oceny: +116
Arsenal Londyn
15.08.2016 / 09:11:22
Widać, jak bardzo ten Arsenal lubisz ;] Coquelin i Elneny mieli za zadanie pomagać obronie, bo na środku defensywy mieliśmy dwóch niedoświadczonych graczy, że kiepsko to wyszło, to inna sprawa.

Xhaka dzisiaj debiutował, zapewne brakuje mu jeszcze zgrania z resztą drużyny, więc naturalnie, że Wenger nie wystawiał go w pierwszej jedenastce.
Cazorla wraca po kontuzjach, więc z jego formą może być różnie.
Wilshere siedzi na rehabilitacji (jak zawsze) po kontuzji i liczy kasę, śmiejąc się, że więcej czasu spędza na wakacjach niż grając.

Zdejmijmy Holdinga i kogo chcesz wystawić na środku obrony? Przypominam, że Per, Kościelny i Gabriel z kontuzjami.
Iwobi to powiew świeżości i przyszlość tej drużyny, do tego świetnie grał w meczach towarzyskich przed rozpoczeciem sezonu.

14.08.2016 / 19:10:38
Witamy w Premier League. Dzisiejsze mecze (a zwłaszcza ten) nadrobiły wczorajszy niedosyt. A niektóre bramki to nasuwają myśli dlaczego nie potrafią zagrać tak w Europie. Ale liga angielska jest najbardziej widowiskowa bez dwóch zdań
Blackrist
Zarejestrowany od: 1497 dni
Ilość komentarzy: 3360
Oceny: +17735
Jagiellonia Białystok Polska
14.08.2016 / 19:13:28
Liverpool i w Europie TAK grać potrafi, w Dortmundzie coś o tym wiedzą..;)
Qax
Zarejestrowany od: 910 dni
Ilość komentarzy: 449
Oceny: +4564
Liverpool FC Juventus Turyn Feyenoord Polska Real Madryt
14.08.2016 / 19:09:21
No i ładnie. Mane gol, Wijnaldum asysta, Klavan solidnie przez cały mecz w obronie. Na razie transfery wydaję się udane
Bartosz91w
Zarejestrowany od: 168 dni
Ilość komentarzy: 75
Oceny: +663
Liverpool FC Borussia Dortmund Legia Warszawa Polska FC Barcelona
14.08.2016 / 19:08:18
Chciałbym by Liverpool wygrał ligę ;) mocne zwycięstwo na początek.
14.08.2016 / 19:07:33
Nam jest potrzebna swiezosc, nowy styl, nowy napadzior, klasowy obronca( to co dzis robila obrona to kpina) i przede wszystkim nowy czlowiek na stanowisku menadzera do ch*ja !
dzik_us
Zarejestrowany od: 276 dni
Ilość komentarzy: 187
Oceny: +2180
Arsenal Londyn Liverpool FC Napoli Polska Real Madryt Atlético Madryt
14.08.2016 / 19:03:30
Co za meczycho. Teraz już wiem czego z utęsknieniem czekałem na powrót Premier League.

Zainspirował mnie dzisiaj Xhaka, który po wejściu zaliczył jakieś 5 skutecznych kontaktów z nogami przeciwnika i żadnego z piłką ;)
aleksis7
Zarejestrowany od: 187 dni
Ilość komentarzy: 33
Oceny: +76
Arsenal Londyn Polska Real Madryt
14.08.2016 / 20:08:18
to kolega chyba dzisiaj nie ten mecz oglądał. ;)
Suski01
Zarejestrowany od: 341 dni
Ilość komentarzy: 277
Oceny: +649
Liverpool FC Leicester City FC PSG Bayern Monachium Borussia Dortmund AC Milan AS Roma Juventus Turyn Ajax Amsterdam Wisła Kraków
16.08.2016 / 10:35:41
Nie bardzo dobry mecz oglądał.
Delfinek
Zarejestrowany od: 329 dni
Ilość komentarzy: 1092
Oceny: -4783
Brazylia Chelsea Londyn Anglia Olympique Marsylia Bayern Monachium AC Milan Lech Poznań Cracovia Arka Gdynia Porto
14.08.2016 / 19:02:56
Normalnie hokej. Arsenal i Liverpool niech zainwestują lepiej w obronę, inaczej coś słabo ich widzę.
Kombinatorzy
Zarejestrowany od: 282 dni
Ilość komentarzy: 146
Oceny: +980
14.08.2016 / 19:09:04
Na obrone liverpoolu powiem ze bramkarz i 2 podtsawowych obroncow (stoperow) nie gralo przez urazy :)
Delfinek
14.08.2016 / 19:14:34
A w Arsenalu to nie ma kontuzji...
Suski01
Oceny: +649
14.08.2016 / 19:01:38
Piękny mecz. Ale nie potrzebnie Live się cofnęło i straciło 2 bramki ,szkoda bo by był lepszy bilans Bramkowy. A co do Bramek. Cunt znakomicie wykonał wolnego. Mane strzał w 10 z transferem.
ZielonYyy
Zarejestrowany od: 1535 dni
Ilość komentarzy: 3792
Oceny: +25805
Liverpool FC Borussia Dortmund FC Barcelona Raków Częstochowa
14.08.2016 / 19:00:58
Zajebisty mecz co tu dużo mówić, kolejny warty zapamiętania na wieki! Brawo The REDS!!!
Szacunek dla Arsenalu bo jeszcze próbowali walczyć do końca odrobić jeszcze 2 bramki to coś i tak bardzo dużego.
CIawares1994pl
Zarejestrowany od: 435 dni
Ilość komentarzy: 65
Oceny: +536
Legia Warszawa FC Barcelona
14.08.2016 / 19:00:38
ja na miejscu Arsenalu podziękował bym Wengerowi juz za prowadzenie drożyny . Ja rozumiem ze on jest zasłużonym człowiekiem dla Arsenalu ale pod jego wodzą nic juz nie zdobędą . Niestety potrzeba świeżego spojrzenia na tych młodych utalentowanych chłopaków ale nie pod jego wodzą. Na początku sezonu widać w kilku drożynach jakoś pomysł na gre a w Arsenalu jest cały czas to samo i te kontuzje Ramsey pewnie ze 2 miesiące będzie pauzował bo to jest szklanka
Delfinek
14.08.2016 / 19:13:47
/ -12
Moim zdaniem Ramsey powinien się przenieść do La Liga chociaż spróbować może tam by się uwolnił od kontuzji, to samo Reus. Bo tutaj non stop to samo. Czemu masz pretensje do Wengera? Kontuzje w obronie, fakt powinni już kogoś sprowadzić ale co zrobić. Liverpool tak samo defensywa tragiczna. Arsenal i Liverpool czeka jeszcze dużo pracy.
thefirehunter
Zarejestrowany od: 493 dni
Ilość komentarzy: 3288
Oceny: -6056
/ -31
Denne meczydło. Obie ekipy osiągną coś dopiero kiedy zwolnią obecnych trenerów i zatrudnią Mourinho.
sebastian840918
Zarejestrowany od: 410 dni
Ilość komentarzy: 1426
Oceny: +14269
Manchester United Legia Warszawa Polska
14.08.2016 / 18:59:54
Piękny mecz, 7 bramek na inaugurację. Arsenal przespał pierwsze 20min drugiej połowy, wtedy Liverpool odjechał na trzy bramki i praktycznie było po meczu. Brawa dla Liverpool'u za wygraną, oraz mimo wszystko dla Arsenal'u, który przy 1-4 nie poddał się i walczył do ostatniej minuty.
14.08.2016 / 18:58:22
Wenger po co kupować przeciez zagramy z Liverpoolem ktory rozjebał Barce 4:0 20 latkami... eeeeeeee nie nie udało sie.
kitkas
Zarejestrowany od: 506 dni
Ilość komentarzy: 1151
Oceny: +10324
Barcelona Arsenal Londyn Chelsea Londyn Manchester United Liverpool FC Manchester City PSG Bayern Monachium Borussia Dortmund AC Milan
14.08.2016 / 18:58:01
Co odjebał Mane z tym rajdem,było zajebiste ,świetny mecz po obu stronach! takie coś aż chce się oglądać:)
14.08.2016 / 18:56:53
I to jest właśnie piękno Premier League! A nie nudne klepanie piłki bezsensu...
Delfinek
14.08.2016 / 19:07:11
/ -27
To jest piękno PL według Ciebie? raczej to pokazuje jaka słaba jest ta liga. Dwa zespoły walczące o top4, grają tak tragicznie w defensywie. Wiem to jest dopiero pierwszy mech w nowym sezonie, ale lepiej niech te drużyny popracują nad obroną.
bebdzia
14.08.2016 / 19:26:26
Nad obroną to musi popracować Chelsea niestety. Bo obecnie zostaliśmy z 5 obrońcami... Terry, Azpilicueta, Ivanovic, Zouma, Cahill. Tych pięciu graczy zostało. Od biedy może Miazga, ale Conte chyba nie jest do niego przekonany. A Chalobah, Tomori czy Aina raczej nie są jeszcze na poziomie chociażby Cahilla, bo po prostu są młodzi.

A co do meczu, to przy takim tempie gry nic dziwnego, że pada tyle bramek. Wolę wyrównaną i szybką grę z wieloma golami niż nudne podania w poprzek boiska przez cały mecz.
14.08.2016 / 18:56:33
Takie coś tylko w Premier League, bramka Coutinho piękną!
14.08.2016 / 18:56:27
Szczęśliwy człowiek nie jest ale wygrana zasłużona.....Wenger słabo czekaj dalej z zakupami....