Grał Białkowski, Wszołek na ławce, QPR przegrało z Ipswich Town

MediaPictures.pl/Shutterstock
Piłkarze Ipswich Town wygrali przed własną publicznością w meczu 18. kolejki angielskiej Sky-Bet Championship z Queens Park Rangers 3:0 (1:0). Dla gospodarzy sobotniego spotkania jest to szóste zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Na listę strzelców po stronie The Tractor Boys wpisywali się odpowiednio Grant Ward, Luke Varney oraz Tom Lawrence. 22-letni walijski napastnik definitywnie rezultat starcia na Portman Road ustalił w 61. minucie rywalizacji.

Dziewięćdziesiąt minut w zespole niebiesko-białych rozegrał polski bramkarz Bartosz Białkowski, natomiast w ekipie z Londynu cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Paweł Wszołek, były gracz warszawskiej Polonii.

Ipswich Town po osiemnastu seriach gier plasuje się w tabeli na czternastym miejscu. Natomiast Queens Park Rangers zajmuje w tym momencie piętnastą lokatę. Liderem Sky-Bet Championship jest Newcastle United.

W innym sobotnim spotkaniu Birmingham City, z Tomaszem Kuszczakiem w bramce, pokonało na wyjeździe Brentford FC 2:1 (1:0). Gole dla zwycięzców strzelali z rzutu karnego Clayton Donaldson i Ryan Shotton.