Grał Błaszczykowski, porażka Vfl Wolfsburg z Schalke

MediaPictures.pl/Shutterstock
VfL Wolfsburg przegrał u siebie z Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0) w sobotnim spotkaniu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Volkswagen Arena w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Jakub Błaszczykowski. Reprezentanta Polski dziesięć minut po przerwie zastąpił Portugalczyk Vieirinha.

Zwycięskiego gola dla gości zdobył osiem minut przed końcem efektownym wolejem Leon Goretzka, który wykorzystał świetne zagranie w pole karne od Bośniaka Seada Kolasinaca.

"Wilki" doznały w ten sposób szóstej porażki w sezonie i pozostały na czternastym miejscu w tabeli. Ekipa z Zagłębia Ruhry natomiast dzięki czwartej wygranej w bieżących rozgrywkach awansowała na jedenastą pozycję.

W ostatnim sobotnim meczu tej kolejki Borussia Dortmund podejmie Bayern Monachium. Nowym liderem klasyfikacji od piątku jest RB Lipsk.

* * * * * *
Wyniki zakończonych sobotnich spotkań Bundesligi:

Borussia Moenchengladbach - FC Koeln 1:2 (1:0)
Bramki: Stindl 32 - Modeste 60, Risse 90+1.

1. FSV Mainz 05 - SC Freiburg 4:2 (2:0)
Bramki: Bungert 15, Malli 20-karny, Bell 82, Onisiwo 90+5 - Grifo 67, Petersen 85.

VfL Wolfsburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0).
Bramka: Goretzka 82.

FC Augsburg - Hertha Berlin 0:0.

SV Darmstadt 1898 - FC Ingolstadt 04 0:1 (0:0).
Bramka: Hartmann 68.