Grał Błaszczykowski, "Wilki" rozbite przez Schalke

mediapictures.pl/Shutterstock
Schalke Gelsenkirchen wygrało przed własną publicznością z VfL Wolfsburg 4:1 (2:0) w sobotnim spotkaniu 28. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Guido Burgstaller, który zdobył dwie bramki. Austriak wpisał się na listę strzelców w 6. i 77. minucie rywalizacji.

Pozostałe trafienia dla "Koenigsblauen" zanotowali Daniel Caligiuri oraz Leon Goretzka. Honorowego gola dla "Wilków" strzelił Mario Gomez, który w 79. minucie skutecznie wykorzystał rzut karny.

W barwach gości wystąpił Jakub Błaszczykowski. Polak pojawił się na murawie w 46. minucie rywalizacji.

Schalke zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli Bundesligi. Podopieczni Markusa Weinzierla mają na swoim koncie 37 punktów, z kolei VfL Wolfsburg zdobyło do tej pory 30 "oczek" i znajduje się na trzynastej pozycji.