Grał Błaszczykowski, zwycięstwo VfL Wolfsburg

Marcin Kadziolka/Shutterstock
1. FC Koeln wygrał u siebie z Herthą Berlin 4:2 (3:0) w sobotnim spotkaniu 25. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Rhein Energie Stadion w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Paweł Olkowski. Reprezentant Polski zaliczył pełne zawody.

Wynik konfrontacji otworzył już po sześciu minutach gry kapitalnym uderzeniem z dystansu Japończyk Yuya Osako, a później jeszcze przed przerwą dwukrotnie celnie przymierzył do siatki rywali Anthony Modeste. Francuz dwie bramki zdobył w niespełna trzy minuty. Świetne zawody rozgrywał również Matthias Lehmann, który zaliczył w pierwszej połowie dwie asysty.

Pięć minut po zmianie stron sygnał do walki przyjezdnym dał Bośniak Vedad Ibisevic, skutecznie egzekwując rzut karny. Nadzieję fanów "Die Alte Dame" szybko jednak zgasił Modeste, po raz trzeci trafiając do siatki tego dnia, wykorzystując po raz drugi sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Sześć minut później rozmiary porażki gości zdołał jeszcze zmniejszyć Amerykanin John Brooks.

Dzięki dziewiątej wygranej w sezonie "Kozły" awansowały na szóste miejsce w tabeli. Stołeczna drużyna doznała natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na piątej pozycji w klasyfikacji. Oba zespoły dzielą już tylko trzy punkty.

Tuż nad strefą spadkową nadal jest VfL Wolfsburg, który pokonał u siebie zamykający stawkę SV Darmstadt 1898 1:0 (1:0). Na Volkswagen Arena w podstawowym składzie "Wilków" wystąpił Jakub Błaszczykowski. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył głową tuż przed przerwą Mario Gomez.