Grał Boruc, wyjazdowa wygrana Chelsea z Bournemouth

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Chelsea FC wygrała na wyjeździe z AFC Bournemouth 3:1 (2:1) w sobotnim spotkaniu 32. kolejki angielskiej Premier League.

Goście rozpoczęli od mocnego uderzenia i już po dwudziestu minutach prowadzili 2:0. Najpierw samobójczego gola zdobył Adam Smith, a chwilę później do siatki gospodarzy trafił Edem Hazard.

Przed przerwą miejscowi zdołali strzelić kontaktową bramkę. Bramkarza Chelsea pokonał Joshua King.

Po zmianie stron wynik rywalizacji ustalił Marcos Alonso, który wpisał się na listę strzelców w 68. minucie.

Pełne 90 minut w bramce gospodarzy rozegrał Artur Boruc. Dla Polaka był to 30. występ w obecnych rozgrywkach.

Chelsea FC zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli Premier League. "The Blues" mają na swoim koncie 75 punktów, z kolei AFC Bournemouth zdobyło do tej pory 35 "oczek" i znajdują się na piętnastej pozycji.