Grał Cionek, niesamowite przełamanie US Palermo

mediapictures.pl/Shutterstock
Genoa CFC przegrała u siebie z US Palermo 3:4 (1:1) w niedzielnym spotkaniu 17. kolejki włoskiej Serie A. W ekipie gości wystąpił Thiago Cionek. Obrońca reprezentacji Polski w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę.

Na Stadio Comunale Luigi Ferraris już po czterech minutach gry prowadzenie gospodarzom zapewnił Giovanni Pablo Simeone. Argentyńczyk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i skierował piłkę do siatki strzałem w krótki róg.

Wyrównał trzy minuty przed przerwą po znakomitej indywidualnej akcji w polu karnym Robin Quaison. Szwed z łatwością minął dwóch obrońców i precyzyjnym płaskim strzałem zaskoczył Mattię Perina.

Dwanaście minut po zmianie stron "Gryfy" odzyskały prowadzenie, ponownie za sprawą syna trenera Atletico Madryt. Tym razem nie dał szans golkiperowi rywali uderzeniem głową. Osiem minut później podwyższył jeszcze w podobny sposób Serb Nikola Ninkovic i wydawało się, że losy konfrontacji są już rozstrzygnięte.

Dwadzieścia minut przed końcem jednak kontaktową bramkę strzelił również głową Edoardo Goldaniga, a dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził z bliska po stałym fragmencie gry Andrea Rispoli.

To nie był jednak koniec emocji. W ostatniej minucie sensacyjny sukces "Rosanerim" zapewnił płaskim uderzeniem zza linii pola karnego Macedończyk Aleksandar Trajkovski, który jedenaście minut wcześniej zastąpił Thiago Cionka.

Dzięki drugiej wygranej w sezonie drużyna z Sycylii opuściła ostatnie miejsce w tabeli i jest teraz dziewiętnasta. Zespół z Ligurii doznał natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na dwunastej pozycji w klasyfikacji.

Na czwartą lokatę przesunęło się Lazio Rzym. "Biancocelesti" wygrali przed własną publicznością z Fiorentiną 3:1. Dla "Violi" z Toskanii, która jest ósma w tabeli, porażka na Stadio Olimpico była drugą z rzędu i piątą w sezonie.

* * * * * * *
Wyniki wieczornych niedzielnych spotkań 17. kolejki Serie A:

Lazio Rzym - ACF Fiorentina 3:1 (2:0)
Bramki: Keita 23, Biglia 45-karny, Radu 90 - Zarate 64.

Genoa CFC - US Palermo 3:4 (1:1)
Bramki: Simeone 4, 57, Ninkovic 65 - Quaison 42, Goldaniga 70, Rispoli 88, Trajkovski 90.
Czerwona kartka: Perin (90+3, Genoa).