Grał Daniel Łukasik, wygrana Sandhausen

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Piłkarze SV Sandhausen wygrali przed własną publicznością z Erzgebirge Aue 2:0 (0:0) w sobotnim spotkaniu 19. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na Hardtwaldstadion na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 50. minuty rywalizacji. Na listę strzelców wpisał się wówczas Christian Tiffert, który wbił piłkę do swojej bramki.

Gospodarze podwyższyli prowadzenie niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Andrew Wooten wykorzystał dogranie Lucasa Holera i pokonał bramkarza gości.

Warto zaznaczyć, że od 66. minuty w drużynie miejscowych występował Daniel Łukasik. Pełne spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział natomiast Jakub Kosecki.

Dzięki ósmej wygranej w tym sezonie, piłkarze SV Sandhausen awansowali na piąte miejsce w tabeli 2. Bundesligi. Podopieczni Kenana Kocaka mają na swoim koncie 30 punktów, z kolei Erzgebirge Aue zdobyło do tej pory 16 "oczek" i znajduje się na siedemnastej pozycji.