Grał Dawidowicz, ósma porażka VfL Bochum

mediapictures.pl/Shutterstock
VfL Bochum uległo u siebie Fortunie Duesseldorf 1:2 (1:0) w piątkowym spotkaniu 23. kolejki rozgrywek 2. Bundesligi.

Na Vonovia Ruhrstadion w 69. minucie, przy stanie 1:1, na murawie pojawił się Paweł Dawidowicz. Wcześniej, tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzom zapewnił Peniel Kokou Mlapa.

Trzy minuty po zmianie stron wyrównał Rouwen Hennings, a decydujący o losach konfrontacji okazał się rzut karny z trzeciej minuty doliczonego czasu gry. Wówczas to do siatki miejscowych celnie przymierzył Togijczyk Ihlas Bebou.

Zespół z Nadrenii, który kończył zawody w osłabieniu, doznał w ten sposób ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na jedenaste miejsce w tabeli. Nad otwierającą strefę spadkową Arminią Bielefeld ma dziesięć punktów przewagi.