Grał Fabiański, przełamanie Swansea City

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Swansea City pokonało Crystal Palace 2:1 w meczu 20. kolejki Premier League. Całe spotkanie w barwach "Łabędzi" rozegrał Łukasz Fabiański.

Pierwszego gola na Selhurst Park w 42. minucie strzelił Alfie Mawson. Po dośrodkowaniu Gylfiego Sigurdssona Anglik strzałem głową pokona golkipera rywali.

Gospodarze w 83. minucie zdobyli bramkę kontaktową, której autorem był Wilfried Zaha. Przyjezdni zdołali jednak zdobyć trzy punkty, bowiem trafienie na wagę zwycięstwa zapisał na swoje konto Angel Rangel w 88. minucie.

Cały mecz w barwach ekipy gości rozegrał Łukasz Fabiański.

To pierwsza wygrana "Łabędzi" od czterech ligowych kolejek. Dzięki trzem zdobytym punktom drużyna z Liberty Stadium awansowała na 19. pozycję w tabeli. Z kolei popularne "Orły" wciąż plasują się na 17. miejscu.