Grał Glik, wysoka wygrana Monaco

CosminIftode/Shutterstock
AS Monaco wygrało przed własną publicznością z FC Lorient 4:0 (3:0) w meczu 21. kolejki francuskiej Ligue 1. W barwach gospodarzy przez pełne 90 minut występował Kamil Glik.

Kibice zgromadzeni na Stade Louis II na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 24. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Gabriel Boschilia, który był jednym z najlepszych zawodników tego starcia. Chwilę później gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie, a drugiego gola zdobył właśnie 20-letni Brazylijczyk.

Dwie bramki strzelił również Valere Germain. 26-letni napastnik trafił do siatki w 37. i 59. minucie rywalizacji.

Dzięki wygranej, AS Monaco awansowało pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1. Zawodnicy ze Stade Louis II mają na swoim koncie 48 punktów, z kolei FC Lorient zdobylo do tej pory zaledwie 18 "oczek" i znajduje się na ostatniej pozycji w klasyfikacji.