Grał Grosicki, Everton rozbił Hull City

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Everton FC pokonał przed własną publicznością Hull City AFC 4:0 (1:0) w sobotnim spotkaniu 29. kolejki angielskiej Premier League.

Na Goodison Park zawody z perspektywy ławki rezerwowych gości rozpoczął Kamil Grosicki. Skrzydłowy reprezentacji Polski pojawił się na murawie niespełna dwadzieścia minut po przerwie, zastępując Curtisa Daviesa.

Prowadzenie drużynie z Liverpoolu zapewnił już po dziewięciu minutach gry strzałem z bliska Dominic Calvert-Lewin.

Podwyższył jedenaście minut przed końcem rezerwowy Ekwadorczyk Enner Valencia, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Przyjezdni grali już wtedy osłabieniu, po tym jak sześć minut wcześniej bezpośrednią czerwoną kartkę ujrzał Tom Huddlestone. Sukces miejscowych przypieczętował jeszcze dwukrotnie w doliczonym czasie gry Belg Romelu Lukaku.

"Tygrysy" doznały w ten sposób siedemnastej porażki w bieżących rozgrywkach i wciąż otwierają strefę spadkową. "The Toffees" natomiast dzięki czternastej wygranej w sezonie wyprzedzili Manchester United i awansowali na szóste miejsce w tabeli.