Grał Klich, dziesiąte zwycięstwo Twente

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Piłkarze Twente Enschede pokonali u siebie Willem II Tilburg 2:1 (2:0) w pierwszym sobotnim meczu 25. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na De Grolsch Veste całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Mateusz Klich. "Tukkers" objęli prowadzenie osiemnaście minut przed przerwą, kiedy to niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki pochodzący z Curacao Darryl Lachman. Kwadrans później podwyższył kapitalnym uderzeniem z dystansu Turek Enes Unal.

Komfortowa sytuacja mistrzów Holandii sprzed siedmiu lat pogorszyła się dwadzieścia minut przed końcem, kiedy to kontaktowego gola po zamieszaniu w polu karnym miejscowych strzelił Belg Jordy Croux.

Trzykrotni zdobywcy Pucharu Holandii zdołali jednak utrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka arbitra i dzięki dziesiątej wygranej w sezonie awansowali na piąte miejsce w tabeli. Drużyna z Brabancji doznała natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na dziewiątej pozycji w klasyfikacji.