Grał Klich, porażka Twente przed własną publicznością

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Piłkarze Twente Enschede przegrali przed własną publicznością z Go Ahead Eagles 1:2 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 28. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Kibice zgromadzeni na De Grolsch Veste na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 45. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Enes Unal, któremu asystował Fredrik Jensen.

W drugiej połowie gry do głosu doszli goście, którzy odwrócili losy rywalizacji. Do zwycięstwa poprowadził ich Marcel Ritzmaier, który zdobył bramkę oraz zanotował asystę przy golu Sama Hendriksa.

Pełne 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Mateusz Klich. Dla 26-latka był to 23 ligowy występ w tym sezonie.

Twente Enschede zajmuje aktualnie siódme miejsce w tabeli Eredivisie. Drużyna Polaka ma na swoim koncie 41 punktów, z kolei Go Ahead Eagles zdobyło do tej pory 23 "oczka" i znajduje się na przedostatniej pozycji.