Grał Linetty, Sampdoria lepsza w derbach Genui

MediaPictures.pl/Shutterstock
Sampdoria Genua pokonała u siebie Genoa CFC 2:1 (1:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 9. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Luigi Ferraris całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Karol Linetty. Pomocnik reprezentacji Polski na początku drugiej połowy zobaczył żółtą kartkę.

Podopieczni Marco Giampaolo objęli prowadzenie po dwunastu minutach gry za sprawą celnego trafienia Kolumbijczyka Luisa Muriela. Wyrównał dwanaście minut później Luca Rigoni. Miejscowi jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy mieli znakomitą okazję na drugiego gola, ale rzut karny zmarnował Fabio Quagliarella.

Dwie minuty po zmianie stron, po dośrodkowaniu w pole karne, Armando Izzo niefortunnie jednak skierował piłkę do własnej bramki i jak się później okazało to zdarzenie rozstrzygnęło derby stolicy Ligurii.

"Blucerchiati" dzięki trzeciej wygranej w sezonie awansowali na trzynaste miejsce w tabeli, natomiast "Rossoblu" po drugiej porażce w bieżących rozgrywkach pozostali na dziewiątej pozycji w klasyfikacji.