Grał Linetty, Sampdoria przegrała w Bolonii

MediaPictures.pl/Shutterstock
Bologna FC pokonała u siebie Sampdorię Genua 2:0 (1:0) w pierwszym środowym spotkaniu piątej kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Renato Dall'Ara w podstawowym składzie gości wystąpił Karol Linetty. Były zawodnik Lecha Poznań minutę przed końcem ujrzał żółtą kartkę.

Gole dla miejscowych strzelili tuż przed przerwą Simone Verdi oraz pięć minut po zmianie stron Mattia Destro. Obu strzelcom asystował Czech Ladislav Krejci.

Dzięki trzeciej wygranej w sezonie podopieczni Roberto Donadoni awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Zespół z portowego miasta natomiast, który kończył mecz w osłabieniu po czerwonej kartce Paragwajczyka Edgara Barreto, doznał trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na trzynastą pozycję w klasyfikacji.