Grał Perquis, wysoka wygrana Derby County z Nottingham

lev radin/Shutterstock
Piłkarze Derby County rozbili u siebie Nottingham Forest 3:0 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 20. kolejki angielskiej Championship.

Na Pride Park całe zawody w szeregach gości zaliczył Damien Perquis. Były reprezentant Polski w pierwszej połowie ujrzał żółtą kartkę.

"Barany" niespełna kwadrans przed przerwą objęły prowadzenie, gdy niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki Duńczyk Nicklas Bendtner. Po zmianie stron sukces gospodarzy przypieczętowali Thomas Ince oraz Will Hughes.

Podopieczni Steve'a McClarena po dziewiątym zwycięstwie w sezonie awansowali na piąte miejsce w tabeli. Dwukrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy doznali natomiast dziewiątej porażki i są na szesnastej pozycji w klasyfikacji.