Grał Piszczek, Borussia Dortmund w półfinale

ninopavisic/Shutterstock
Borussia Dortmund wygrała z trzecioligowym Sportfreunde Lotte 3:0 w ćwierćfinale Pucharu Niemiec. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie w Osnabruck.

Pierwotnie mecz miał być rozegrany 28 lutego. Z powodu złego stanu murawy, na którą wpływ miały obfite opady deszczu i śniegu, spotkanie zostało przełożone.

Dla Sportfreunde Lotte był to najważniejszy mecz w historii klubu. W ich barwach w podstawowym składzie wystąpił Jarosław Lindner. Natomiast w ekipa z Bundesligi pełne 90 minut rozegrał Łukasz Piszczek.

Podopieczni Thomasa Tuchela bardzo długo nie potrafili przełamać defensywy rywali. Udało się to dopiero w 57. minucie. Ładną akcję przeprowadził Ousmane Dembele, który wystawił piłkę do Christiana Pulisicia, a ten precyzyjnym strzałem trafił do siatki. Niedługo potem drugą bramkę zdobył Andre Schurrle, który sfinalizował akcję zespołu uderzeniem z powietrza z kilku metrów. Wynik ustalił w końcówce strzałem z rzutu wolnego Marcel Schmelzer.

W półfinale Borussia zagra z Bayernem Monachium. Drugą parę tworzą Borussia Moenchengladbach i Eintracht Frankfurt.