Grał Piszczek, skromna wygrana BVB z RB Lipsk

ninopavisic/Shutterstock
Borussia Dortmund pokonała u siebie Rasen Ballsport Leipzig 1:0 (1:0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Signal-Iduna-Park całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Łukasz Piszczek. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył głową dziesięć minut przed przerwą Pierre-Emerick Aubameyang.

Gabończyk wykorzystał znakomitą indywidualną akcję i dośrodkowanie Francuza Ousmane Dembele i strzelił swoją siedemnastą bramkę w bieżących rozgrywkach.

Podopieczni Thomasa Tuchela dzięki dziewiątej wygranej w sezonie awansowali na trzecią pozycję w tabeli. Beniaminek z Lipska doznał natomiast trzeciej porażki i pozostał na drugim miejscu w klasyfikacji. Na czele stawki jest broniący tytułu Bayern Monachium.