Grał Stępiński, Cavani katem FC Nantes

mediapictures.pl/Shutterstock
FC Nantes uległ u siebie Paris Saint-Germain 0:2 (0:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 21. kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Stade de la Beaujoire pierwszoplanową postacią zawodów był Edinson Cavani. Urugwajczyk zdobył obie bramki dla obrońców tytułu. Najpierw wykończył skutecznie składną akcję całej drużyny, a dwadzieścia minut po przerwie kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego.

Cztery minuty później na murawie pojawił się Mariusz Stępiński, jednak napastnik reprezentacji Polski nie miał już wpływu na wynik konfrontacji.

Sześciokrotni mistrzowie Francji po czternastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na trzecim miejscu w tabeli i zrównali się dorobkiem z drugim w klasyfikacji AS Monaco.

"Kanarki" z Bretanii natomiast po serii czterech kolejnych wygranych doznały dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i są na jedenastej pozycji w klasyfikacji.