AS Roma wygrywa w Genui. Wojciech Szczęsny ratuje swój zespół [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
W meczu 19. kolejki Serie A AS Roma pokonała na wyjeździe Genoę 1:0. Znakomicie zaprezentował się Wojciech Szczęsny, który kilka razy uchronił swój zespół przed stratą bramki.

Jedyny gol na Stadio Luigi Ferraris  padł w 36 minucie. Samobójcze trafienie zaliczył wówczas Armando Izzo, który niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej siatki.

W końcówce meczu gospodarze mogli jednak doprowadzić do remisu, ale z doskonałej strony pokazał się Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski najpierw w 83 minucie zatrzymał w sytuacji sam na sam Lucę Rigoniego, a potem popisał się doskonałą interwencją po strzale Lucasa Ocamposa z linii pola karnego w doliczonym czasie gry.

W innym dzisiejszym spotkaniu Serie A Atalanta Bergamo rozbiła Chievo Werona 4:1. Gole dla drużyny z Lombardii strzelali kolejno Alejandro Gomez (dwa), Andrea Conti i Remo Freuler. Honorowe trafienie na rzecz gospodarzy zapisał na swoje konto Sergio Pellissier.

Swoje ligowe spotkanie wygrało także Lazio Rzym, które dopiero w 90. minucie dzięki trafieniu Ciro Immobile pokonało FC Crotone.

Jedynym meczem Serie A rozgrywam o godzinie 15:00, w którym nie padł żaden gol, była rywalizacja US Sassuolo Calcio z Torino FC.

Z powodu złych warunków atmosferycznych przełożono mecz Pescary Calcio z Fiorentiną.